Průběh a rozsah kurzu


Teorie se skládá z 18ti lekcí po 90ti minutách. Součástí je i zdravotnická příprava. Výuka probíhá v moderní audiovizuální učebně v prostorách Kolosea. V případě individuálního plánu se počítá se samostudiem a výuky 6ti lekcí teorie. 

Vše co potřebujete vědět

Před nástupem do autoškoly si stáhněte dokumenty (níže), přihlášku vyplňte, pokud Vám ještě není 18let, je nutný podpis zákonného zástupce, nechte potvrdit posudek u lékaře. S těmito dokumenty se dostavte na hodinu teorie, kterou vyučuje pan Formánek a jemu dokumenty odevzdejte. Teorie je vždy v pondělí od 16:00 v Koloseu v Liberci. U pana Formánka můžete také zakoupit aktuální učebnici autoškoly.  Před nástupem mě prosím informujte. Do 14ti dní po nástupu se Vám telefonicky ozvu a domluvíme si termín první jízdy. 
První jízda probíhá na autocvičišti a je pojata formou "seznámení se s vozem", tedy předvýjezdová kontrola, seznámení s ovládacími prvky a základní rozjezdy. No a nějaké to povídání na úvod.

Na zkoušky Vás přihlašuje autoškola, Vaší starostí je pouze zaplacení poplatku za přezkoušení na pokladně MML. Ten můžete zaplatit kdykoli v průběhu kurzu. 

Termíny zkoušek jsou zpravidla jednou v týdnu a s žáky se na termýnu domlouvám s dostatečným předstihem, abychom poslední jízdy naplánovali na termíny těsně před zkouškou. Zpravidla zkouška začíná v 8:30 na MML druhé poschodí písemnými testy. V den zkoušky Vám musí být 18let a musíte prokázat totožnost platným OP a předložit doklad o zaplacení poplatku. Pokud zkouška z testu dopadne kladně, následuje zkouška z praktické jízdy. To neplatí, pokud u testu neprospějete, v tom případě k jízdě nejdete. Po úspěšném absolvovíní celé zkoušky Vám komisař předá dokumenty a můžete si jít zažádat o vydání ŘP. V případě hodnocení neprospěl lze zkoušku opakovat nejdříve po pěti pracovních dnech. A kolik máte "pokusů"?  Od první zkoušky je lhůta 6 měsíců. Před opakovanou zkouškou máte možnost zaoupit jízdy navíc. 

A s čím můžete během zkušební jízdy počítat?

Předvýjezdová kontrola viz. stránka K prostudování.

Prvky, které jsou v každé zkušební jízdě: omezená rychost, stopka, chodci na přechodu, přednosti zprava, odbočování vlevo, jednosměrka, správné řazení v křižovatce, parkování. V průběhu výcviku se mě neváhejte zeptat na cokoli vám bude nejasného. 

Praktický výcvik se skládá dohromady ze 14ti jízd po 90ti minutách a je evidován jednak v Průkazce žáka, kterou autoškola vystaví jako doklad o absolvování kurzu a v Knize jízd. První hodiny za volantem strávíte na odlehlých silnicích, postupně budeme projíždět okrajové části Liberce, v polovině kurzu se dostaneme do středu města a postuně procvičíme vše, co nám město Liberec nabízí.  

Liberec patří k větším městům, které nám dává možnost procvičit všechny situace běžně se vyskytující. Všechny jízdy mají předem dané "téma" a trasu tak, abychom projeli vše co se potřebujete naučit. 

V případě, že by se vám tempo zdálo moc rychlé a cítili potřebu většího zdokonalení, je možné přikoupit jízdy navíc.

Přihlášku vytisknětě OBOUSTRANNĚ!

Objednejte si naše služby